Boskovice (synagoga)

Typ objektu

expozicesídelní okrseksynagoga

GPS
49.4874769, 16.6587794
Vlastnictví
ŽO Brno
Doba vzniku
do roku 1849
Památková ochrana
Přístupnost

duben–říjen
út–pá: 10.00–17.00
so–ne 13.00–17.00

Přílohy v PDF
Příspěvek

Regionální tematická expozice o historii a památkách židovské obce v Boskovicích je umístěna v synagoze v Traplově ulici, v barokní stavbě z roku 1639 s pozdějšími úpravami. Její klenby a stěny zdobí mimořádně hodnotná dekorativní výmalba a hebrejské liturgické texty, které jsou mistrovským dílem polských židovských utečenců z druhé poloviny 17. a z 18. století. Navíc se v hlavním sále synagogy konají sezonní výtvarné výstavy, koncerty a divadelní představení. Komplexní obnova proběhla v letech 1991–2001.

https://www.10hvezd.cz/cs/objekt/boskovice/

https://www.zob.cz/pamatky/pamatky-jizni-moravy/boskovice/

https://www.muzeum-boskovicka.cz/expozice-synagoga-maior

Předchozí
Další

Více informací

Náklady

Příspěvek na údržbu a obnovu hřbitova

Tato památka není ve vlastnictví ŽOP ani FŽO. V případě zájmu o finanční nebo i jinou podporu památky se prosím obraťte na vlastníka objektu. Nebo nás kontaktujte.

 

Přispějte na péči o památky

Vzhledem k velkému množství většinou památkově chráněných objektů, které vyžadují opravy a údržbu, vítáme jakoukoliv finanční spoluúčast při této činnosti.

Náhrobky ke sponzoringu

Vybíráme náhrobky, které aktuálně potřebují opravu. Prohlédněte si jejich seznam a pomozte zrestaurovat náhrobky těch, kteří již pravděpodobně nemají potomky, jenž by se o památku mohli starat.