Aktuality

Dokumentace hřbitovů

10.7.2023

Hledali jsme způsob, jak výsledky dokumentace předávat lidem, kteří hledají své předky, genealogům a historikům, ale zároveň s nimi udržet osobní kontakt, protože i pro nás je zpětná vazba velmi důležitá. 
 
📄 V seznamu  naleznete hřbitovy, které byly zdokumentovány týmem odborníků (tj. profesionálně vyfoceny s pomocí bočního blesku a byly pro ně vytvořeny tabulky se jmény a daty zemřelých s dalšími doprovodnými informacemi) pod patronátem Matany a.s.
 
🧐 Bude-li vás konkrétní hřbitov zajímat, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám výsledky dokumentace pošleme. 
 
Do budoucna bychom samozřejmě rádi dokončili online databázi, ale to bude ještě nějakou chvíli trvat...
 
Dokumentace ke stažení zde: Seznam dokumentace
 
English:
 
We would like to share with you a list of cemeteries that have been documented in recent years. 
 
We were looking for a convenient way to share the results of the documentation with those who are looking for their ancestors, genealogists and historians, but at the same time to keep in personal contact with them, because feedback is very important to us. 
 
📄 In the list you will find cemeteries that have been documented by a team of experts under the patronage of Matana Inc. https://pamatky.kehilaprag.cz/web/cs/o-nas
Tombstones were professionally photographed with the side flash, and subsequently excel table with names and dates of the deceased and other information have been created.
 
🧐 If you are interested in a particular cemetery, please do not hesitate to contact us, and we will be happy to send you the results of the documentation. 
 
Of coursce, in the future we would like to finish the online database, but this will take some time . 
 
Download the list of documentation here: List of documentation of Jewish cemeteries

 

Přispějte na péči o památky

Vzhledem k velkému množství většinou památkově chráněných objektů, které vyžadují opravy a údržbu, vítáme jakoukoliv finanční spoluúčast při této činnosti.

Náhrobky ke sponzoringu

Vybíráme náhrobky, které aktuálně potřebují opravu. Prohlédněte si jejich seznam a pomozte zrestaurovat náhrobky těch, kteří již pravděpodobně nemají potomky, jenž by se o památku mohli starat.